Infrasauny

Infra sauny, správnejšie infrakabíny sú hitom od letnej olympiády v Atlante, kde sa masívne využívali pre rozohriatie svalov športovcov pred vrcholnými výkonmi. Je to ale len jeden z pozitívnych úcinkov infražiarenia.
Slnecné lúce nám prinášajú spektrum IRA,IRB a IRC žiarenia vo vlnovej dlžke od 780nm do 10000nm, pricom IRA žiarenie vlnovej dlžky od 780nm preniká najhlbšie do kože cca 4mm, IRB a IRC od 1200nm do 10000nm preniká len do 1mm /IRB/ alebo ohrieva len povrch ludského tela /IRC/.
Preto najefektívnejším zdrojom infracerveného žiarenie v sucastnosti sú žiarice Toshiba Zenit alebo Philips Vitae, ktoré na rozdiel od horcíkových, keramických ci uhlíkových žiaricov vyžarujú spektrum od 780 do 10000nm s prevažnou castou v oblasti 780-6000nm/ iné žiarice v oblasti 2800-10000nm/ co zarucuje,že pri teplote okolia nižšej ako v klasickej fínskej saune dosiahne podobný efekt potenia ako v potiarni fínskej sauny. Na rozdiel od saunovania vo fínskej saune sa doporucuje dlhší jednorázový pobyt v infrakabíne/20-30min/ bez opakovaní a ochladzovania.
Zdravotné úcinky sú predovšetkým v oblasti klbov, svalov, pri hojení povrchových zranení /po konzultácií s lekarom/, chronických bolestiach chrbtice, koncatín, pomáha vylucovat škodliviny , vhodné na rehabilitáciu.
Naša spoločnosť dodáva typické a netypické infrasauny.