Fínske sauny

Sauny poznajú národy uz storocia. Ci už tradicné fínske, ruské ci švédske sprevádzajú naše dejiny od nepamäti.
V dnešných casoch je to podstatne pohodlnejšia záležitost ako v minulosti, vzhladom na jednoduchost obsluhy ale urcite aj potrebnejšie pre naše telo aj ducha, zatažovaných stresom civilizovaného sveta.
Nami dodávané sauny prinášajú všetko od klasickej fínskej, cez kombinované sauny v rôznych prevedeniach možných v kabíne z dreva.
Vyrábame fínske sauny v exkluzívnejšom prevedení z materiálov ako cervený céder, kanadská tuja /hemlock/, lipa, abacha/africká vrba/ v štandardnom zo severského smreka, abachi v ekonomickom zo severského smreku a topola, lipy.
Z hladiska teplotných pomerov v saune klasickej fínske sauny /teplota 80-100 stupnov, vlhkost 5-20% /švédsky typ sauny/ vyššia teplota nad 100 stupnov, nižšia vlhkost do 12%, menší objem kamenov v peci /ruská bana s vysokou teplotou aj vlhkostou/. Biosauny /teplota cca 50stupnov a vlhkost 40-50%/ a kombinácie týchto sáun so svetelnou terapiou, solnými panelmi, infražiaricmi pre využitie kabíny aj ako infrakabíny zväcša oznacované ako 2 v jednom,3 v jednom alebo 4 v jednom.
Zdravotné úcinky fínskych sáun sú známe storocia. Sú predovšetkým vynikajúcou prevenciou pre ochorenia spôsobené striedaním tepla a chladu, spôsobom ako posilnit imunitný systém, posilnit ducha a odbúrat stres.
Klasické saunovanie je striedanie 12-15 minút potiaren, 2-3minúty ochladenie, 20 minút odpociváren /u detí polovicné casy v potiarni a ochladzovni/ doporucuje sa opakovanie cyklu 3krát do šiestich cyklov sa dá hovorit ešte o saunovaní, únava a pocity po troch a šiestich cykloch sú rozdielne, je na každom z nás ci mu vyhovujú tri, štyri ci šest opakovaní.
V zásade platí že sauna pomáha aj pri alergiách a iných neduhoch ale doporucujeme konzultáciu s lekárom pri problémoch s tlakom, krvným obehom, cievnych, kožných problémoch a pod. aby sme predišli možným problémom.